KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Världskarta 4537397

nr 453 7397

Världskarta

1800-tal, 47 x 63, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 26 februari 2007
kl 17:32:04

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods